Brachypelma emilia

Brachypelma emilia je nejdéle známý druh rodu Brachypelma a je to také typický představitel. Údajně si ráda hloubí nory, k čemuž využívá povrchové nerovnosti, případně nory od jiných zvířat. V teráriu bychom ji ale i tak měli poskytnout útulný úkryt a nesmíme zapomenout na mělkou misku s vodou. 
               Kráska v den, kdy jsem ji přivezl                                        Emilka v krabičce
 
Stejně jako ostatní Brachypelmy je toxicky nevýznamný druh a ke kousnutí se uchyluje jen výjimečně. Mě osobně se to zatím nikdy nestalo, ale je pravda že pavouky většinou nechávám v klidu a do ruky je beru jen velmi zřídka. Proto se většinou nesetkávám ani s vyčesáváním žahavých chloupků. Které už emilie používají běžněji. Nejčastější taktikou však zůstává útěk do bezpečí. 
                        Emilka na mechu                                                        Terárium s profilu
 
Patří k menším druhům, dosahujících v těle asi 6cm, v rozpětí nohou cca 12 centimetrů a proto si vystačí s teráriem 25x20x20. Substrát by údajně měl být minimálně 5cm vysoký, ale já mám menší vrstvu. Nesmí samozřejmě chybět mělká napáječka a vhodný úkryt. Já používám lesní kořeny, které mi připadají pěkně přírodní. Dospělosti emilie dosahují prý už po 11. svleku, ale rostou poměrně pomalu a dospělosti dosahují i po více než 5ti letech. Pomalý růst souvisí i s jejich dlouhověkostí. Údajně se samice mohou dožít i přes 30 let.