Achatiny a další šneci

Achatiny jsem si pořídil jako doplněk k chovu.
Původně byl plánován pouze jeden druh, jak už to ale bývá pak přišel druhý a třetí... :D 
Jako podklad používám kokosové vlákno. Dříve jsme ho udržoval poměrně hodně mokré, až na dně bylo mírné bahýnko. Dnes ho mám sušší a spíš se snažím každý večer důkladně rosit. Pokud se achatinám dává jídlo do misky a často zbytky vytahujeme, vydrží nám box čistý poměrně dlouho. Sem tam vyhodím trus a někdy i vymačkám s podkladu vodu (jestliže je moc vlhký, podporuje množení nezvaných hostů) Při chovu achatin nesmíme zapomínat na sépiovou kost, kterou by měli mít neustále v boxu. Je dobré ji sem tam vyměnit, i když ještě není spotřebovaná a nechat uschnout, jelikož hodně chovatelů potvrzuje, že achatiny mají raději suchou než vlhkou, já to dělám asi jednou za 1-2 týdny. Místo sépiové kosti můžeme používat vápenec nebo vápenatý dolomit, či podobné výrobky.
Achatiny chovám v pokojové teplotě a vypadají poměrně spokojeně. Jelikož po delší době bez výměny podkladu se mohou objevovat mušky, dá se přidávat trochu vápenného dolomitu, který zamícháme do kokosového vlákna, čímž se jejich výskyt omezuje. Ale přesto je dobré najít ideální hodnotu vlhkosti, která vyhovuje našim chovancům, ale přitom se hned neoběví mušky. Někteří chovatelé přidávají namletý (nebo i kusový) hřebíček, já ale ne.
                        Domov achatin iredalei                                          15 minut po nandání jídla

                   

Jako potravu mají mé achatiny nejraději okurku, cukynu, mrkev, jablka a meloun. Kromě toho jim předkládám i jiné ovoce a zeleninu jako brambory, salát, celer, petržel atd. Většina druhů má ráda taky listy pampelišek.