Akvaristika
Dalo by se říct, že můj chov bezobratlých začal akvaristikou, jelikož prvními bezobratlými byly krevetky. Bohužel po přestěhování mým svěřencům zřejmě začala nevyhovovat voda a tak mi jich postupně ubývalo, až zůstalo jen pár posledních kusů. Proto jsem od krevetek postupně přešel na živorodky.
.jpg)
.jpg)
Akvárium s živorodkama trpasličíma Endlerkárium
Momentálně mám v chovu endlerky - přírodní formu (Poecilia wingei), živorodky trpasličí (Heterandria formosa) a živorodky sličné (Neoheterandria elegans). O fungování akvárií se zde nebudu rozepisovat.
.jpg)
.jpg)
Endlerky - barevní jsou samečci Endlerky
Obecně mohu říct, že mnou chované rybky jsou nenáročné a vhodné i pro začátečníky. Případně poradím zájemcům individuálně.
.jpg)
.jpg)
Živorodka trpasličí Živorodka v mechu
Fotografie nejsou zrovna nejlepší, ale bohužel rybky chvilku nepostojí, takže lepší to už asi nebude. Snad postačí pro obrázek jak rybky vypadají.
.jpg)
.jpg)
Sličky - ve zkutečnosti jsou barvy výraznější Jedny z nejkrásnějších rybek co znám
Kromě rybek mám v akváriích i plže, například piskořky věžovité nebo okružáky. Piskořky jsou neocenitelnými pomocníky při údržbě dna akvária, i při poměrně velkém počtu (stovky jedinců v akváriu o ploše 50x30) nejsou přes den prakticky vůbec vidět a vylézají až po zhasnutí. Vyjimkou jsou situace, kdy zavětří něco k snědku, to se během 10ti min může vyrojit několik desítek těchto plžů a okamžitě začínají konzumovat zbytky po rybách, což je také hlavním účelem jejich chovu, jelikož jsou nápomocní s úklidem terária. Jejich přemnožení také může být znakem překrmování ryb. Kromě již zmíněného také kypří substrát. Piskořky se rozmnožují partenogeneticky a při dobrých podmínkách poměrně hojně. Avšak jejich vývoj je poměrně pomalý. Přesto se často využívají i jako krmivo, především pro raky nebo šneky Clea Helena.
.jpg)
Piskořka